Star Wars X-wing – tinkamas naujokams..?

X-wing_facsSenokai nieko nerašiau, buvau užleidęs ir stalo žaidimus. Buvau lyg ir susidomėję Netrunneriu, bet žaidėjų ir turnyrų trūkumas, o taip pat ir nesveikas kortų kiekis ir nemaža jų kaina pradangino susidomėjimą. Vis dar turiu pirmus du pilnus setus, bet naujų kortų turbūt daugiau nebepirksiu, o ir žaist nelabai turiu su kuo. Kadangi atsirado naujų žmonių aplinkui kurie taip pat domisi stalo žaidimais vėl ėmėme rinktis kartą į savaitę sužaist po kelias partijas kokio nors žaidimo. Teko prisiminti ir miniatiūrų žaidimus. Sužaidėm kelias partijas „Infinity“ su mano turimais ištekliais, prisiminiau kokie smagūs yra miniatiūrų žaidimai, tačiau taip pat prisiminiau kokie ne draugiški jie gali būti naujiems žaidėjams kurie nei karto nėra žaidę miniatiūrų žaidimų. Nudažytos figūrėlės ant įvairaus tereino nukrauto stalo aišku atrodo gražiai, bet kaip naujokas ima skaičiuoti kiek jam reiks laiko ir investicijų, o taip pat ir įgūdžių tai sprendimas dažniausiai būna paprastas – gal dar tai ne man. Aš taip pat turbūt nebūčiau susidomėjęs miniatiūrų žaidimais jei ne senas geras (AtA) AT-43. Kodėl AT-43? Nes perkant figūrėlės buvo jau nudažytos ir starteryje buvo šiek tiek tereino, o ir perkant atskirus dalinius tiap pat būdavo galimybė gauti tereino todėl jokio dažymo nereikėjo ir buvo galima žaisti tik išsipakavus. Taisyklės  taip pat nebuvo itin sudėtingos. Gaila bet žaidimas numirė ir teko pereiti prie sudėtingesnių miniatiūrų žaidimų. Infiniti gan toli pažengė nuo to laiko kai paskutinį kartą jį žaidžiau, išleista nauja taisyklių edicija bei atsirado kur kas daugiau dalinių kurių kiekvieno sugebėjimus žinoti praktiškai neįmanoma. Nors tai ir skirmish tipo žaidimas bet dabartinėje stadijoje reikia nemažo kiekio miniatiūrų norint būti konkurencingu. Aišku paprastam pasižaidimui gal tiek daug ir nereikia, tačiau jei sukasi mintys apie turnyrus tuomet reikia nusiteik jog miniatiūrų reiks nemažai. Žaisti naujokui prieš nors kiek patirties turinčius žaidėjus gan kėblu. Apie „War Hammer“ ar „WarMachines“ taip pat negali būti ir kalbos nes šie žaidimai reikalauja dar didesnių investicijų bei dar daugiau dažymo. Todėl mano manymu nėra tinkami kaip vartai į miniatiūrų pasaulį.

Star wars X-Wing.

Vien pavadinime esantis žodis „Star wars“ sako jog tai turėtų būti neblogas žaidimas. Galbūt jaunosios kartos atstovai nėra tokie ištikimi šio prekinio ženklo gerbėjai, bet man tai sukelia daug gerų prisiminimų apie šia fantastinę filmų sagą. Galima daug diskutuoti apie tai ar naujieji filmai buvo geri ar ne, bet manau visi sutiks, kad senoji trilogija yra viena iš tų kurią kiekvienas save gerbiantis fantastas turi žinoti skersai išilgai. O kas gi nenorėtų sudalyvauti kosminiuose mūšiuose valdant filmuose matytus ir jau vos ne ikonomis tapusius kosminius laivus..?

Dar vienas faktas liudijantis apie tai, kad žaidimas turėtų būti geras tai firma leidžianti šį žaidimą. „Fantasy Flight games“. Šis vardas kalba pats už save. Išgirdęs šį pavadinimą iškarto žinau, kad komponentai bus aukščiausios kokybės ir, kad žaidimas bus bent jau neblogas.

Kodėl būtent X-wing? Nes kaip ir senajame gerajame AT-43 čia visos figūrėlės atkeliauja jau nudažytos taigi atkrenta vienas iš darbų kuris yra gan sudėtingas naujokams – dažymas.

Antras faktorius lemiantis tinkamumą naujokams – tereino nebūvimas. Na sakykim dalinis nebuvimas. Jokio 3D tereino žaidimui nereikia. Veiksmas vyksta kosmose ir ant stalo dedami tik žymekliai žymintis asteroidus, žymekliai atkeliauja kartu su žaidimu.

Žaidimo taisyklės. Tai dar vienas faktorius naujokų naudai. Žaidimo taisyklės lyginant su kitais miniatiūrų žaidimais yra gan paprastos ir greitai išaiškinamos naujokams, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad žaidimas taip pat paprastas ir netinkamas labiau pažengusiems žaidėjams. Kūrėjai sugebėjo taisykles išlaikyti nesudėtingomis bet žaidimas perpratus jo pagrindus ima darytis vis „gilesnis“.

Kogi reikia norint pradėti žaisti „Star wars X-wing“ ? Kaip ir daugumoje atvejų – startinės pakuotės. Šiuo metu yra labai geras laikas įšokti į X-Wing traukinį nes kaip tik dabar yra pristatoma nauja startinė pakuotė „The force awakens“. Pakuotė išleista ryšium su netrukus didžiuosiuose ekranuose pasirodisenčia tuo pačiu pavadinimu septintąja žvaigždžių karų sagos dalimi. Startinė pakuotė būtinai reikalinga norint pradėti žaisti nes joje žaidėjai ras komponentus reikalingus visuose mūšiuose, šie komponentai atskirai neparduodami ir su papildymais jų gauti neįmanoma.

Startinthe-force-awakens-core-setėje pakuotėje žaidėjai ras vieną kosminį laivą atstovaujantį sukilėliams (Reble) ir du laivus atstovaujančiu imperijos (Empire) pajėgoms. Šių laivų pakaks susipažinti su pagrindinėmis žaidimo taisyklėmis bei pajusti žaidimo dvasią. Tačiau visas žaidimo grožis atsiskleidžia žaidžiant kiek didesnius mūšius. Tam bus reikalingi papildomi laivai kuriuos žaidėjai gali įsigyti atskirai pagal savo norus. Net jei ir neplanuojate dalyvauti turnyruose (kurių vyksta stebėtinai daug) manau verta įsigyti papildomus laivus kuriuos pilotuoja tokie herojai kaip Dartas Veideris (Darth Vader) ir Liukas Skyvalkeris (Luke Skywalker). Ar gal net visiem žinomą ir lengvai atpažystamą „Millennium Falcon

millennium_Falcon_X-wing  Internete apstu informacijos apie tai kokie laivai dera tarpusavyje ir ką verta turėti savo pajėgose. Ateityje pabandysiu plačiau apžvelgti tam tikrus laivus bei galimybes juos derinti tarpusavyje.

Net ir norint žaisti turnyre dažniausiai pakanka 3-4 laivų.

Anksčiau skeptiškai žiūrėjau į šį miniatiūrų žaidimą bet kuo daugiau į jį gilinuosi tuo labiau jis man patinka.

Tiesa yra vienas minusas žaidėjams, tai žinoma gerai apgalvotas žingsnis iš gamintojo pusės. Žaidimui yra naudojamos kortos (ginklai, laivų pagerinimai ir pan) ir norint turėti kuo didesnį pasirinkimą reikia turėti nemažai kortų kuriuos atkeliauja papildymuose su papildomais laivais. Tai nėra taip svarbu žaidžiant savo malonumui, bet jei galvoti apie turnyrus tuomet reikia susitaikyti su mintimi, kad gali tekti pirkti tam tikrus papildymus ne dėl to, kad norite turėti vieną ar kitą laivą, bet dėl to, kad to laivo pakuotėje yra viena ar kita korta kuri nuostabiai dera su jau turimais laivais.

Draugai „Rikyje“ šiuo metu buvo paskelbę akciją startinėms pakuotėms ir tai pastūmėjo mane įsigyti vieną iš jų ir pasinerti į nuostabų „X-wing“ pasaulį.

Jei vis dar abejojate ar šis žaidimas jums patiks – nebeabejokite, jis tikrai patiks.

Let the force be with you…

P.S. Lietuvoje šiuo žaidimu prekiauja „Rikis“ ir „Hobbyshop“.

O tiems kas nori detaliau sužinoti kaip žaidžiamas šis žaidimas gamintojai yra paruošę pristatomąjį filmuką:

One comment

  1. wr parašė:

    Sveikas sugrįžęs:) Tikrai ilgokai nerašei nieko. Šiandien kažkaip netyčia sugalvojau patikrint ir žiūriu naujų įrašų atsirado:) Aš miniatiūrų žaidimais rimtai nesidomiu (pagrinde dėl finansų ir aišku laiko resursų reikalingų). Bet esu perskaitęs visas AT-43 taisyklių knygeles (pdf), nes patiko istorija:) X-Wing atrodo įdomiai ir tikrai prieinamas naujokams. Bet geram žaidimui reik bent kelių starterių ir gal kokių papildymų, o tai jau rimtesnė investicija, ypač tam, kas dar nežino ar jam patiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*